Suomen iloisin terapiaklinikka palvelee

Hippo Terapiaklinikan ammattilaiset palvelevat yhdeksällä paikkakunnalla ympäri Suomen. Tutustu asiantuntijoihimme tai valitse sinulle sopivin aluekeskus ja astu sisään. Asiakaskoordinaattorimme ja assistenttimme ovat toimistolla aina valmiina auttamaan ja vastaamaan kysymyksiisi.

›Helsinki ›Joensuu ›Jyväskylä ›Kerava ›Kuopio Oulu ›Riihimäki ›Tampere ›Turku

Toimipisteiden yhteystiedot

HELSINKI

Assistentti
046 920 1537
helsinki@hippoterapiaklinikka.fi
› yhteydenottolomake

Aluejohtaja
Tuire Mustonen
046 920 5206
tuire.mustonen@hippoterapiaklinikka.fi

JOENSUU

kuopio.terapiaklinikka@mehilainen.fi
› yhteydenottolomake

Aluejohtaja
Tiina Huttunen
050 529 2499
tiina.huttunen@mehilainen.fi

JYVÄSKYLÄ

Asiakaskoordinaattori
050 324 8390
jyvaskyla@hippoterapiaklinikka.fi
› yhteydenottolomake

Aluejohtaja
Johanna Heinonen
050 583 6020
johanna.heinonen@hippoterapiaklinikka.fi

KUOPIO

Asiakaskoordinaattori
050 544 9668
kuopio.terapiaklinikka@mehilainen.fi
› yhteydenottolomake

Aluejohtaja
Tiina Huttunen
050 529 2499
tiina.huttunen@mehilainen.fi

OULU

Asiakaskoordinaattori
050 449 7739
oulu@hippoterapiaklinikka.fi
› yhteydenottolomake

Aluejohtaja
Lea Oja
044 971 2517
lea.oja@hippoterapiaklinikka.fi

RIIHIMÄKI

riihimaki@hippoterapiaklinikka.fi
› yhteydenottolomake

TAMPERE

Koordinaattori
050 348 3975
tampere.terapiaklinikka@mehilainen.fi
› yhteydenottolomake

Aluejohtaja
Sirkku Suominen
043 820 2225
sirkku.suominen@mehilainen.fi

TURKU

Asiakaskoordinaattori
050 324 8901
turku@hippoterapiaklinikka.fi
› yhteydenottolomake

Aluejohtaja
Hanna Kiiski-Mäki
0400 933 886
hanna.kiiski-maki@hippoterapiaklinikka.fi

Yleiset kysymykset terapioista voit lähettää suoraan oman alueesi aluekeskukseen (esim. jyvaskyla@hippoterapiaklinikka.fi).

Lähetä suojattu sähköposti

Henkilö- tai terveystietoja sisältävät viestit kannattaa lähettää aina suojatun Turvapostin kautta.

Hallitus

Toimitusjohtaja
Auli Kälvi
044 557 6798
etunimi.sukunimi@hippoterapiaklinikka.fi
Hallituksen puheenjohtaja
Tuula Paananen
000 000 0000
etunimi.sukunimi@hippoterapiaklinikka.fi

Terveydenhuollon palveluista vastaava johtaja
Heli Vuorio
044 529 9421
etunimi.sukunimi@hippoterapiaklinikka.fi

Hallituksen jäsen
Ola Schröder
000 000 0000
etunimi.sukunimi@hippoterapiaklinikka.fi

Talousjohtaja
Ville Kälvi
000 000 0000
etunimi.sukunimi@hippoterapiaklinikka.fi

Hallintopäällikkö
Jari Vuorio
000 000 0000
etunimi.sukunimi@hippoterapiaklinikka.fi

Johtoryhmä
Auli Kälvi
Heli Vuorio
Ville Kälvi
Jari Vuorio

Asiantuntijasi Hipossa

Hae asiantuntijoitamme klikkaamalla etsimääsi palvelua tai paikkakuntaa.